Motto programu:

Wszystkie dzieci, zarówno utalentowne, jak i przecietne czy mało zdolne, zaśługują na danie im szansy, by wiodły szczęsliwe i satyfakcjonujące życie.

Michael Philips

Program Rozwijania Zainteresowań i Uzdolnień “Każdy uczeń w centrum uwagi” realizowany jest od roku szkolnego 2008/09. Objęci są nim wszyscy uczniowie naszej szkoły. Program opiera się na założeniu, że wszyscy mają wrodzoną potrzebę aktywności i działania. Przy pomocy tego programu pomagamy uczniom odkryć ich zdolności i umiejętności, rozwinąć i ukierunkować zainteresowania, a co najważniejsze, umożliwiamy uczniom osiągnięcie sukcesu na miarę każdego z nich. Poprzez realizowanie pasji przygotowujemy naszych wychowanków do dalszego kształcenia i sprostania wyzwaniom życia we współczesnym świecie, a przede wszystkim dajemy im poczucie własnej wartości i satysfakcję płynącą z bycia kimś wyjątkowym.