Nauczanie dwujęzyczne w naszej szkole ma długie tradycje i sięga jeszcze czasów, gdy funkcjonowało u nas Gimnazjum nr 1.

Drugim językiem nauczania w oddziałach dwujęzycznych jest język angielski.

W klasach dwujęzycznych wprowadzono:

- zwiększoną liczbę godzin języka angielskiego ( 5 godz. tygodniowo zamiast standardowych 3)

- nauczanie dwujęzyczne chemii i geografii.

Nabór do klasy dwujęzycznej prowadzony jest w oparciu o:

• - sprawdzian predyspozycji językowych,
    • - świadectwo promocyjne do klasy VII SP
    Nauczanie języka angielskiego prowadzone jest przez doświadczonych nauczycieli z wykorzystaniem programów i podręczników multimedialnych, materiałów autentycznych, w tym audiowizualnych.

• Na lekcjach przedmiotów realizowanych dwujęzycznie wykorzystywane są podręczniki polskie zatwierdzone przez MEN. Nauczyciele opracowują samodzielnie materiały (ćwiczenia, karty pracy, słowniczki) w języku angielskim, korzystają z dostępnych publikacji anglojęzycznych, opracowują lub adaptują teksty, które wykorzystywane są na lekcjach. Wszystkie materiały dydaktyczne są dostosowane do poziomu językowego uczniów.

Co nas wyróżnia?

• - nacisk na komunikację
    • - zajęcia kulturowe
    • - nauczanie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii