Edukacja wczesnoszkolna jest pierwszym etapem edukacyjnym w szkole podstawowej. Obejmuje ona dzieci z klas I-III. Na tym etapie zajęcia przeprowadzane są głównie przez jednego nauczyciela, który pełni rolę wychowawcy. Język angielski i religia prowadzone są przez specjalistów, którzy ściśle współpracują z wychowawcą. Uczniowie dzięki temu z naturalną łatwością przechodzą na drugi etap edukacyjny. Edukacja wczesnoszkolna jest fundamentem nauczania, na którym budowane są kolejne umiejętności ucznia. Dzięki pasji nauczycieli dziecko chłonie wiedzę jak przysłowiowa „gąbka”. Uczniowie w tym wieku są bardzo otwarci i chętni do wszelkich działań, dlatego warto to wykorzystać. To właśnie wtedy uczą się pracy samodzielnej, współpracy oraz samooceny i oceny koleżeńskiej. Pozwalając uczniom na samodzielne nabywanie umiejętności, wnioskowanie oraz aktywność, uzyskujemy pozytywne efekty swojej pracy i wzmacniamy samoocenę ucznia.