Z wizytą w Paryżu

W dniach 23.04- 28.04, część uczniów z klas 3D, 3B, 3C
i 3F, pod opieką naszych nauczycieli, uczestniczyła
w wycieczce do światowej stolicy mody – Paryża.
W programie wycieczki nie zabrakło oczywiście wieży Eiffla – jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli Francji.
Z tarasu widokowego Żelaznej Damy widzieliśmy Pola Marsowe, Sekwanę
i nowoczesne elementy zabudowy miasta. Odbyliśmy również rejs statkiem po Sekwanie. Przepłynęliśmy pod najpiękniejszym mostem w Paryżu- mostem Aleksandra III, ujrzeliśmy Katedrę Notre Dame, w blasku zachodzącego słońca minęliśmy Łuk Triumfalny.   
Kolejny dzień był baśniowy! Otóż spędziliśmy go Eurodisneylandzie, gdzie mogliśmy przejechać się rollercoasterami w stylistyce bajek disneyowskich. Następnie zwiedziliśmy Wersal , w którym podziwialiśmy najznakomitsze dzieła sztuki, półkolisty plac, trzy dziedzińce oraz zaprojektowany przez André Le Nôtrea ogród. Oczywiście zwiedziliśmy też Luwr,
w którym    obejrzeliśmy m.in. słynną Mona Lisę. Stamtąd udaliśmy się do najbardziej malowniczej dzielnicy Paryża – Montmarte, gdzie na wapiennym wzgórzu wznosi się Sacré-Cœur, czyli Bazylika Świętego Serca. Oprócz strawy duchowej czekała tam na nas przyziemna przyjemność, a mianowicie przepyszne cieniutkie naleśniki, które serwowano w ulicznych kawiarenkach.   Przedostatni dzień wycieczki spędziliśmy w Parku Asterixa. Cały dzień jeździliśmy na mrożących krew w żyłach kolejkach, które rozstawione były w sześciu częściach reprezentujących różne światy: rzymskie imperium, galicyjską wioskę, Egipt, antyczną Grecję, krainę wikingów i Francję od czasów średniowiecza do XIX wieku. Graliśmy w gry, oglądaliśmy przejeżdżającą przez centrum parku paradę z bohaterami przeróżnych bajek, pokaz tresury delfinów.  
Wycieczka była szczególnie udana, ponieważ skutecznie połączyła edukację
z zabawą.