Informacje Konkurs „O laur Hugona”


 Regulamin                Karta zgłoszenia                  Przykładowe zadania


XII Dolnośląski Interdyscyplinarny Konkurs „O laur Hugona”

2018/2019

W roku szkolnym 2018/19 odbędzie się XIII Dolnośląski Interdyscyplinarny Konkurs „O laur Hugona”. Finał konkursu odbędzie się 17 maja 2019r. Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów oddziałów gimnazjalnych.

Konkurs uzyskał honorowy patronat Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.


2017/2018

W roku szkolnym 2017/18 odbędzie się XII Dolnośląski Interdyscyplinarny Konkurs „O laur Hugona”. Finał konkursu odbędzie się 8 maja 2018r. Zapraszamy uczniów klas 7 szkół podstawowych i uczniów gimnazjów.

Konkurs uzyskał honorowy patronat Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.


 2016/2017

9 maja odbyła się XI edycja Dolnośląskiego Interdyscyplinarnego Konkursu „O laur Hugona”. W tym roku w konkursie udział wzięło 254 uczniów z dziesięciu gimnazjów województwa dolnośląskiego: Gimnazjum Gminne z Sobótki, Gimnazjum z Lubiąża, Gimnazjum z Kątów Wrocławskich, Gimnazjum nr 25 z Wrocławia, Gimnazjum nr 28 z Wrocławia, Gimnazjum nr 18 z Wrocławia, Gimnazjum nr 37 z Wrocławia, Gimnazjum nr 14 z Wrocławia. Zwycięzcami XI edycji konkursu została drużyna z Gimnazjum nr 37 z Wrocławia, II miejsce – drużyna Gimnazjum nr 14 Wrocławia, III miejsce – drużyna Gimnazjum z Lubiąża. Gratulujemy i zapraszamy za rok! Zdjęcia …
Fundatorami nagród byli: Wydział Edukacji, Gimnazjum nr 1, Rada Rodziców przy Gimnazjum nr 1.


Rok szkolny 2015/2016

Zapraszamy gimnazja do udziału w jubileuszowej X edycji konkursu „O laur Hugona”. Terminy poszczególnych etapów znajdują się w regulaminie.
Konkurs uzyskał honorowy patronat Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

Fundatorami nagród są:

 • Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego
 • Departament Edukacji
 • Gimnazjum nr 1
 • hurtownia artykułów szkolnych i biurowych „Hasta”
 • Rada Rodziców G1

Dnia 10 maja odbył się po raz 10 Międzygimnazjalny Interdyscyplinarny Konkurs o Laur Hugona. 4-osobowe drużyny z czternastu gimnazjów (G38, G14, G Politechniki, G 10, G 16, G37, G w Kątach Wrocławskich, G25, G28, G 2 w Wołowie, G Gminne w Sobótce, G 29, G 18, G5) zmagały się z zadaniami, które łączyły wiedzę na temat patrona naszej szkoły z wiedzą z różnych dyscyplin naukowych. Wśród zadań znalazło się zadanie, którego celem było rozszyfrowanie miejsc związanych z Wrocławiem. Konkurs spotkał się po raz kolejny z uznaniem tak licznie przybyłych uczniów. Już po  konkursie pojawiały się liczne pozytywne komentarze. Ciekawy jest fakt, że uczniowie naszego gimnazjum nie biorą w nim udziału, ale angażują się w sprawdzanie zadań. Rodzice pomogli w przygotowaniu poczęstunku dla zaproszonych gości. Najlepsza okazała się drużyna G 38 (nagroda główna statuetka) w składzie: Radosław Girul, Mikołaj Połomka, Filip Ferenc, Joanna Baj , II m drużyna z G14 w składzie: Antonina Bieganowska, Dagmara Protaś, Dominik Głowacki, Mikołaj Sołkiewicz, III miejsce drużyna z Zespołu Szkół Akademickich – Agata Wróblewska, Bogdan Rychlikowski, Szymon Szecówka, Julian Wach. IV miejsce drużyna z Gimnazjum nr 10 w składzie: Szymon Jonkisz, Lea Jurek, Marcel Mordarski, Malwina Zapała i V miejsce drużyna z G 16 w składzie –  Łukasz Majsiak, Izabela Pakowska, Izabela Pronobis, Julia Szymczyk. Zapraszamy na kolejną edycję konkursu! Zdjęcie ….


Rok szkolny 2014/2015
Konkurs uzyskał honorowy patronat Dolnośląskiego Kuratora Oświaty oraz Departamentu Edukacji.
Fundatorami nagród są:

 • Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego
 • Departament Edukacji
 • Gimnazjum nr 1
 • hurtownia artykułów szkolnych i biurowych „Hasta”.

W roku szkolnym 2014/2015 nasze gimnazjum zorganizowało dziewiątą już edycję konkursu o Laur Hugona. W tym roku w naszym konkursie udział wzięło 220 uczniów z dziesięciu gimnazjów okręgu dolnośląsko – opolskiego. W tym roku zgłoszenie do konkursu przysłały następujące gimnazja: Gimnazjum nr 2 z Kłodzka, Gimnazjum Gminne z Sobótki, Gimnazjum nr 4 z Lubina, Gimnazjum nr 14 z Wrocławia, Gimnazjum nr 16 z Wrocławia, Gimnazjum nr 18 z Wrocławia, Gimnazjum nr 25 z Wrocławia, Gimnazjum nr 27 z Wrocławia, Gimnazjum nr 29 z Wrocławia, Gimnazjum nr 48 z Wrocławia.
Zwycięzcami IX edycji konkursu została drużyna z Gimnazjum nr 29 z Wrocławia w składzie: Łukasz Jędrejko, Grzegorz Jankiewicz, Kacper Lipowicz i Krzysztof Bykowski. Gratulujemy i zapraszamy za rok!  Zdjęcia …


Rok szkolny 2013/2014
W ósmej edycji konkursu wzięło udział 20 gimnazjów z Dolnego Śląska. W finale konkursu uczestniczyły następujące szkoły: G z Długołęki, G 10 z Wrocławia, G 2 z Głogowa,  G 5 z Głogowa, G z Jaszkotla, G z Mietkowa, ZSPiG z Dzałoszyna, G Salezjańskie z Wrocławia, G 25 z Wrocławia, Publiczne G 1 z Ząbkowic Śląskich, G 5 z Wrocławia, Publiczne Gimnazjum z Chrząstawy Wielkiej, Niepubliczne G z Wołowa, G 18 z Wrocławia, G z Sobótki, G z Kątów Wrocławskich, G 48 z Wrocławia, G 4 z Lubina, Publiczne G 1 z Bogatyni, Publiczne G z Kluczborka.
Zwycięzcami VIII edycji konkursu zostali uczniowie z Gimnazjum nr 10 z Wrocławia (przy LO IX), II miejsce zdobyli uczniowie z Gimnazjum im.Olimpijczyków Polskich w Długołęce, III miejsce – Prywatne Gimnazjum Salezjańskie z Wrocławia, IV miejsce – Publiczne Gimnazjum z Bogatyni, V miejsce –  Gimnazjum nr 4 im.Jana Pawła II z Lubina, VI miejsce G 48 z Wrocławia. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu! Zdjęcia…


Rok szkolny 2012/2013
W roku 2012/2013 nasze gimnazjum zorganizowało siódmą już edycję konkursu „O Laur Hugona”. W konkursie udział wzięło trzynaście gimnazjów z okręgu dolnośląsko – opolskiego.
Zgłoszenie do konkursu przysłały następujące gimnazja: Publiczne G 2 z Wołowa, G 25 z Wrocławia, G 48 z Wrocławia, G 18 z Wrocławia, G 15 z Wrocławia, G 5 z Wrocławia, G 2 z Wrocławia, Publiczne Gimnazjum nr 5 z Kędzierzyna Koźla, Publiczne Gimnazjum nr 1 z Kluczborka, Gimnazjum Publiczne z Ziębic, Gimnazjum Gminne z Sobótki, Gimnazjum nr 4 z Lubina, Gimnazjum z Działoszyna.
Zadania finałowe dotyczyły głównie algorytmów stosowanych zarówno w fizyce, matematyce jak i informatyce.
W przerwie finału konkursu uczestnicy wraz z opiekunami wysłuchali wykładu prof. dr hab. Jacka Cichonia, pt. „Matematyka czy informatyka? Oto jest pytanie”.
Honorowy patronat nad naszym konkursem objął Dolnośląski Kurator Oświaty, Dyrektor Wydziału Edukacji, Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Dyrektor Centrum Steinhausa przy Politechnice Wrocławskiej.
Fundatorami nagród byli:

 • Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego,
 • Centrum Steinhausa przy Politechnice Wrocławskiej,
 • hurtownia artykułów szkolnych i biurowych „Hasta”,
 • Gimnazjum nr 1 im. H. D. Steinhausa

Dzięki sponsorom mogliśmy nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. Główną nagrodą była statuetka z wizerunkiem Hugona Dionizego Steinhausa.
Zwycięzcami VII edycji konkursu zostali uczniowie z Dwujęzycznego Gimnazjum nr 48 z Wrocławia: Jakub Chrząstek, Marcin Jaszek, Jakub Trzciński i Rafał Skwarek.  II miejsce zajęło Gimnazjum nr 4 z Lubina, a III miejsce – Gimnazjum nr 1 z Sobótki. Gratulujemy! Zdjęcia…


Rok szkolny 2011/2012
14 maja 2012 r. w godz. 9.00 – 13.00 odbył się finał VI Międzygimnazjalnego Interdyscyplinarnego Konkursu „O laur Hugona”. W finale wzięło udział 15 gimnazjów. Wyniki konkursu: I m. – Niepubliczne Gimnazjum w Wołowie, II m. – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie, III m. – Gimnazjum nr 25 z Wrocławia, IV m. – Gimnazjum nr 48 z Wrocławia, V m. – Publiczne Gimnazjum w Kędzierzynie Koźlu, VI m. – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Kluczborku. Najlepsza drużyna otrzymała statuetkę z wizerunkiem naszego patrona Hugona Dionizego Steinhausa. Serdecznie dziękujemy wszystkim szkołom za udział w konkursie. Zdjęcia…