Galeria Uzdolnień

Sylwia Kubera

Nazywam się Sylwia Kubera i jestem uczennicą klasy 8c SP 5, a od 8 lat także uczennicą Szkoły Baletowej przy Fundacji Capitol we Wrocławiu. Od samego początku balet stał się moją wielką pasją, której poświęcam większość swojego wolnego czasu. Zajęcia baletowe odbywają się 4-5 razy w tygodniu. W 2016 roku po raz pierwszy wystartowałam na konkursie baletowym w Elblągu z tańcami solowymi zajmując II miejsce w swojej kategorii. W marcu 2017 roku zajęłam I miejsce w kategorii taniec klasyczny solo 10-13 lat z wariacją baletową „Korsarz” na ogólnopolskich eliminacjach do międzynarodowego konkursu tanecznego Dance World Cup 2017 w Krakowie. Dzięki zwycięstwu w swojej kategorii zakwalifikowałam się do finału Dance World Cup 2017 roku w Niemczech, gdzie zajęłam II miejsce. Nadmienię, iż Dance World Cup jest największym konkursem tanecznym na świecie. Zmagania konkursowe trwają tydzień i w 2017 roku wzięło w nich udział aż 13 tys. uczestników z całego świata. Dodatkowo występuję też w przedstawieniach baletowych w Operze wrocławskiej. Balet nauczył mnie systematyczności, wytrwałości i odpowiedzialności za grupę. Zajęcia w szkole baletowej to połączenie zajęć sportowych, gimnastycznych i tanecznych w jednym. Nie wyobrażam sobie życia bez baletu, pomimo że pasja ta wymaga dużego zaangażowania i ciężkiej pracy. Ostatnio otrzymałam Stypendium Prezydenta Wrocławia w zakresie twórczości i edukacji artystycznej dla młodych utalentowanych wrocławian.

Wiktor Mazepa

Nazywam się Wiktor Mazepa. Jestem uczniem kl. 3e gimnazjum. Moje hobby to łucz-nictwo. Natrafiłem na ten sport dość przypadkowo, ale zafascynował minie i trenuję już od czterech lat, i nadal jest to tak samo ciekawe i satysfakcjonujące jak na początku. W 2016 i 2018r. zdobyłem na Mistrzostwach Polski brązowy medal - raz drużynowo, a drugi w strze-laniu w parze (mikst). Wybrałem ten sport przede wszystkim ze względu na to, że strzelectwo jest indywi-dualne. Sami decydujemy o wyniku, chociaż są w nim też kategorie zespołowe. Trenuję 3-4 razy w tygodniu po ok. 1,5 godziny w domu. Raz w tygodniu przyjeż-dżam do klubu, aby trenerzy poprawili moją technikę oraz naprawili sprzęt np. wymiana lotek do strzał, podstawki na strzałę czy cięciwy. Na treningach strzelamy po około 100 strzał, 5-9 na serię. W hali z odległości od 5-20 metrów, na dworze 5-70 metrów. Tarcze występują w 2 wariantach: pierwszy - od 1 do 10 punktów (biały, czarny, niebieski, czerwony, żółty – każdy kolor po dwie \"oponki\") oraz tzw. Trójki, czyli trzy małe tarcze znajdujące się jedna pod dru-gą (do każdej strzela się 1 strzałę). Zawody odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu. Latem strzelamy na świeżym po-wietrzu, a zimą - w hali sportowej. Na turniejach zawodnicy są przyporządkowani do jednej z trzech grup - łuki klasyczne, łuki bloczkowe lub barebow. Ja przynależę do tej pierwszej. Za-wodnicy są też podzieleni na kategorie wiekowe oraz płeć. Wyjątkiem jest strzelanie w mik-ście (para chłopak-dziewczyna) lub na zawodach OPEN (wszystkie kategorie wiekowe). Nagrody są przyznawane w różnych kategoriach: strzelanie indywidualne, rundki itp. Trofea są ważne, ale najważniejsza jest pasja.

Julia Pańczyk

Nazywam się Julia Pańczyk. Jestem uczennicą klasy 2c. Moją pasją jest jazda konna. Jeździectwo tremuję od ośmiu lat. Szczególnie interesują mnie skoki przez przeszkody. W tej dziedzinie mam wiele osiągnięć, a jednym z większych jest zdobycie złotego medalu na Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży w 2017 roku. Biorę również udział w corocznych wyścigach z okazji rozpoczęcia i zakończenia sezonu na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice. Interesuję się także fotografią, którą zajmuję się w wolnych chwilach.

Julia Świsterska

Nazywam się Julia Świsterska. Jestem uczennicą klasy II d dwujęzycznej w naszym gimnazjum. Moją pasją jest sport. Uprawiałam wiele dyscyplin sportowych, m.in. pływanie szybkie, taniec, balet, jazdę konną, bieganie, a także capoeire. W każdy trening w pełni się angażowałam, co odzwierciedlają licznie zdobyte medale i nagrody. Jednak trenując te sporty, nie osiągnęłam pełnej satysfakcji. Wciąż czułam, że czegoś mi brakuje. Obecnie trenuję pływanie synchroniczne i poświęciłam tej dyscyplinie całe swoje serce. Uprawiam ten sport od siedmiu lat. Zaczęłam trenować w klubie MKS Juvenia Wrocław, a po ukończeniu szkoły podstawowej przeniosłam się do AZS AWF Wrocław. Mam treningi cztery razy w tygodniu po dwie godziny. Obecnie trenuję pod okiem Małgorzaty Misiarz i Aleksandry Gacek. Jak dotąd moim największym osiągnięciem w tej dyscyplinie jest trzecie miejsca w kategorii duetów na Mistrzostwach Polski - jestem z tego bardzo dumna. Innym osiągnięciem jest pierwsze miejsce, również w duetach, oraz trzecie w solówce w strefowych mistrzostwach Polski. Pływanie synchroniczne nie jest znaną, ani popularną dyscypliną sportu w Polsce. Warto jednak przyjrzeć się jej dokładniej, gdyż jest to naprawdę piękny sport.

Joanna Galik

Nazywam się Joanna Galik. Mam 12 lat. Chodzę do kl. VII e (dwujęzycznej). Interesuję się przede wszystkim matematyką, biologią i językiem angielskim. Lubię czytać książki, zwłaszcza fantasy. Pasjonuje mnie również rysowanie, robię to w każdej wolnej chwili. Poza tym chodzę do szkoły muzycznej, gdzie gram na fortepianie. Biorę udział w wielu koncertach i konkursach. Śpiewam też w Chórze Con Brio, który występuje m. in. w Narodowym Forum Muzyki. Oprócz tego w czasie wakacji jeżdżę na obozy żeglarskie. Tam pływam na łódce typu Optymist.

Sylwia Strackiewicz

Nazywam się Sylwia Strackiewicz i chodzę do klasy 2c. W przyszłości chciałabym zostać weterynarzem, a dodatkowo może też instruktorem tańca. W wolnych chwilach lubię rysować. Kilka moich prac znalazło się już na wystawie. Ostatnio brałam udział w konkursie matematycznym \"Kolorowe abstrakcje geometryczne\". Moja praca zajęła 3. miejsce, co bardzo mnie ucieszyło. Od lat pasjonuje mnie taniec, dlatego zapisałam się do \"Street Dance Academy\". Trenuję dwa razy w tygodniu po 1,5 godziny. 10 marca 2018 brałam udział w zawodach i wraz z moim zespołem dostałam się do finału, w którym zajęłyśmy 5. miejsce. To bardzo duże osiągniecie dla początkującej grupy. Uważam, że w życiu ważne są marzenia i pasje, więc cieszę się, że mogę je realizować.

Patrycja Komarnicka

Uczęszczam do klasy o profilu biologiczno-chemiczno-fizycznym. W przyszłości chciałabym zostać lekarzem i pomagać innym ludzi. Od lat fascyną mnie konie. Znalazłam stajnię, w której czuję się dobrze i z wielką ochotą jeżdżę tu na treningi. Jestem duma z tego, że mogę nazywać siebie „koniarą”. Na każdym treningu dowiaduję się wielu nowych, ciekawych rzeczy. Niesamowite jest dla mnie również to, że mogę nie tylko współpracować, ale także przyjaźnić się ze zwierzęciem, które mogłoby mnie zabić. Jazda konna jest dla mnie przede wszystkim relaksem i hobby. Nigdy nie wiązałam swojej przyszłości z zawodami., ale kto wie...może kiedyś. Zawody, które odbyły się niedawno w naszej stajni potraktowałam jako dobrą zabawę i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności jeździeckich. Byłam naprawdę zadowolona, gdy stanęłam na podium, zajmując trzecie miejsce. Jazda konna uświadomiła mi, że mimo wielu trudności w życiu nie wolno się poddawać i zawsze dążyć do wyznaczonego celu. Każdy człowiek może pokonać swoje największe słabości!

Monika Kulczycka

Jestem uczennicą klasy \"przyrodniczej\". Od pewnego czasu trenuję sztuki walki – Taekwon-do. Dwa miesiące temu, wraz z moim klubem, wyjechałam na międzynarodowe zawody do Włoch. Zdobyłam 2 srebrne medale w 2 różnych kategoriach: układach i walkach. W grudniu 2015 r., na turnieju mikołajkowym w Lublinie, zdobyłam brązowy medal w układach.

Klaudia Kukla

Uczęszczam do klasy biologiczno-chemiczno-fizycznej. Dużo czasu poświęcam literaturze. Nie tylko czytam powieści, ale i sama je tworzę. Uwielbiam pisać wiersze rymowane na każdy temat. Wielką przyjemność sprawia mi aktywność fizyczna. Najczęściej jest to jazda na rowerze i biegi krótkodystansowe. To one inspirują mnie do pisania...

Milena Waszkowska

Julia Girulska

Nazywam się Julia Girulska i jestem uczennicą klasy matematyczno-fizycznej. Od 3,5 roku gram w tenisa stołowego w klubie AZS UE Wrocław. Trenuję codziennie po 2,5 godziny. Moim największym osiągnięciem w tej dyscyplinie jest Drużynowe Mistrzostwo Polski Młodziczek. W roku 2016 zdobyłam także brązowy medal w Indywidualnych Mistrzostwach Dolnego Śląska Kadetek i wygrałam Wojewódzki Turnieju Klasyfikacyjnym. Obecnie w rankingu jestem sklasyfikowana wśród 30 najlepszych kadetek w Polsce. Chociaż trenuję od niedawna, już teraz rywalizuję na równym poziomie z zawodniczkami, które grają dwa razy dłużej. Moim trenerem jest mój tato, doświadczony zawodnik, dzięki któremu zaczęłam uprawiać tą dyscyplinę. Tenis stołowy dla niektórych może wydawać się prostym sportem, jednak w rzeczywistości potrzeba wieloletniej, ciężkiej pracy, aby dojść do zaawansowanego poziomu. Moją pasją jest rysowanie. Od dziecka dużo osób mówiło, że mam do tego talent. Rysuję w każdej wolnej chwili, w szkole, w domu i nigdy nie chodziłam na dodatkowe zajęcia z plastyki. W szóstej klasie szkoły podstawowej kilkadziesiąt moich prac było prezentowanych na wystawie w Imparcie, w ramach „Przeglądu Młodych Talentów”.

Alicja Kubisz

Uwielbiam naturę i zjawiska przyrodnicze, architekturę, fotografię, sport … Od dzieciństwa lubię rysować i projektować. Czasami dziwię się światu, jak w swej prostocie może być tak piękny. Czasami próbuję to ująć słowami i stąd te mini utwory. Wiersze „Burza” i „Puszcza” powstały w oparciu o obserwacje przyrody. Jest to ważny element mojego życia. Uważam, że odbiór przyrody wszystkimi zmysłami jest porównywalny z poezją. Skoro umiemy się zachwycać potęgą natury, to i ona zasługuje na tematykę i próbę ujęcia w słowa wrażeń oraz odczuć.

Kacper Szczypiński

Nazywam się Kacper Szczypiński i jestem uczniem klasy 2c. Od ośmiu lat uprawiam szermierkę. Trenuję pięć razy w tygodniu po dwie godziny. Jestem florecistą we Wrocławskim Klubie Szermierczym Kolejarz Wrocław. Drugie półrocze roku 2015, to dla mnie duże wyzwanie sportowe. Mając 14 lat, należę do szermierczej kategorii wiekowej 14 – 17 lat. Rywalizuję najczęściej z zawodnikami starszymi od siebie. Moim celem na nowy sezon jest zapewnienie sobie stałego miejsca w czołowej dwudziestce wśród zawodników do lat 17. Zapewnia ono udział w Pucharach Europy, a tym samym daje możliwość próbowania swoich sił w walkach z najlepszymi zawodnikami Europy.

Wiktor Sobieraj

Jestem uczniem klasy dwujęzycznej. Swój czas dzielę pomiędzy szkołę i judo. Na treningi uczęszczam trzy razy w tygodniu. Swoją przygodę z tym sportem zacząłem już w wieku czterech lat. Początkowo była to zabawa i proste ćwiczenia na macie, z czasem zacząłem doskonalić swoje umiejętności. Aktualnie trenuję w klubie sportowym MKS Juvenia Wrocław pod okiem trenera Zbigniewa Zamęckiego. Wiele osób myśli, że judo to sport walki, gdzie dominuje agresja i przemoc. Ale filozofia tego sportu całkowicie temu przeczy. Samo słowo JUDO oznacza „Łagodną Drogę”, „Drogę szlachetną”, szacunek dla przeciwnika i rozwagę. Sport, oprócz sprawności fizycznej, nauczył mnie pokory, systematyczności i radzenia sobie w trudnych sytuacjach w codziennym życiu. \"Zwycięzca nigdy się nie poddaje, ten kto się poddaje nigdy nie zwycięża\"

Ala Banasiak

Zofia Zub

Natalia Borowiec

Moją pasją od wielu lat są konie i wszystko, co z nimi związane. Naukę jazdy konnej rozpoczęłam w wieku 6 lat. Od około 2012 r. jeździectwo trenuję sportowo, startuję w zawodach oraz zdaję odznaki i licencje dające coraz wyższe klasy sportowe. Rysuję od bardzo dawna, ale wraz z mijającym czasem spędzonym wśród rumaków przestawiam się w kierunku tematyki typowo końskiej.

Julia Hołoszkiewicz

Mam na imię Julia, jestem uczennicą klasy medialnej. Moją pasja jest rysowanie, zwłaszcza postaci ale także rysunków w perspektywie. Moją ulubiona metodą rysowania jest rysunek ołówkiem lub węglem, lecz jak mam ochotę, to po farby też chętnie sięgam :) Rysuję od dawna, ale dopiero w tym roku zapisałam się na profesjonalne zajęcia, gdzie pod czujnym okiem architektki uczę się podstaw rysunku :) Interesuję się architekturą wnętrz i zamierzam iść w tym kierunku i spełniać swoje marzenia. A jednym z nich jest zostać właśnie architektem wnętrz.

Paulina Kołaczek

Swoją przygodę ze sztuką, zaczęłam w przedszkolu od rysownia pegazów i jednorożców. Później w szkole podstawowej uczęszczałam przez dwa lata na zajęcia z plastyki. Obecnie tworzę szkice, rysunki i obrazy. Oprócz rysownia mam też inne zainteresowania - uwielbiam pisać opowiadania. Tworzę również swój blog, gram na gitarze i chodzę na chór.

Zuzanna Wójcik

Moją pasją jest rysowanie. Gdy byłam mała, dużo osób mówiło mi, że mam talent. Nawet radzili mi, żebym poszła na kierunek związany ze sztuką. Rysowanie sprawia mi przyjemność, nie traktuję tego jako pracę lecz jako zabawę.

Joanna Broniarczyk

Tomek Rzadkosz

Katarzyna Borkowska

Jestem uczennicą klasy dwujęzycznej. Od najmłodszych lat rysuję, ale dopiero od trzech lat uczęszczam do MDK-u na zajęcia rysunku i malarstwa. Tam mam możliwość rozwijania swojego talentu i zdobywania wiele nagród za uczestnictwo w konkursach. Moim drugim hobby jest gra w piłkę ręczną. Kiedyś trenowałam, ale teraz robię to sporadycznie w wolnym czasie.

Adam Biadasiewicz

Na zajęcia z warcabów stupolowych trafiłem przypadkowo w trzeciej klasie szkoły podstawowej. Jest to sport olimpijski, o czym nie wszyscy wiedzą. Jest trochę zbliżony do szachów, jednakże moim zdaniem jest trudniejszy. W szachach strata jednego pionka, nie jest dużą stratą, a w warcabach pozycja z jednym pionkiem mniej jest prawie zawsze przegrywająca. Najdłuższa partia, jaką kiedykolwiek grałem, trwała ponad 5 godzin! To mniej więcej tyle, ile czasu spędzamy w szkole, tylko bez żadnych przerw, więc trzeba się wykazać cierpliwością. Po takim czasie intensywnego myślenia, organizm jest bardzo wykończony, a na jednym takim turnieju jest od 7 do 9 takich partii, dlatego zawody takie jak Mistrzostwa Świata trwają aż tydzień. Na chwilę obecną mogę się pochwalić paroma medalami Mistrzostw Polski. Decyzją Zarządu PZWarc zostałem powołany do kadry narodowej na Mistrzostwa Świata Juniorów i Kadetów. Niestety, na medal Mistrzostw Świata nie mam co liczyć, ponieważ uczniowie ze szkół na wschodzie (Rosja, Białoruś) są bardzo mocni - zajęcia z warcabów mają w szkole i są dla nich obowiązkowe. Ostatnimi czasy trochę zaniedbuję treningi, ponieważ nie mam tyle czasu wolnego co kiedyś.

Natalia Romek

Moją pasją od wielu już lat jest orgiami. Ta trudna sztuka składania papieru wymaga wiele cierpliwości, ale daje też bardzo dużo satysfakcji. Do tej pory poznałam wiele odmian orgiami takich jak składanie figur, kwiatów czy zwierząt z jednej kartki papieru (i wcale nie musi to być kwadrat), lub orgiami modułowe, które wymaga złożenia wielu modułów i połączenia ich bez kleju tak aby stworzyły coś niezwykłego (do krzesełka z orgiami potrzebowałam 10 000 modułów chińskich). Największy kawałek papieru jaki zużyłam na stworzenie jednej rzeczy to pasek o długości 16 m i szerokości 0,5 m, z którego powstała kobra. Bardzo ciekawą formą orgiami jest kusudama tu dla odmiany dopuszczalne jest klejenie elementów lub teselacje, z których powstają przepiękne mozaiki. Dzięki warsztatom orgiami, które prowadzę, poznałam wielu ciekawych ludzi z różnymi zdolnościami i pasjami. W zamian za naukę składania papieru mogłam sama nauczyć się innych technik plastycznych. Bardzo efektowną i mało znaną jest pergamano, quilling czy tworzenie biżuterii z koralików pejotek, sznurów koralikowych jak i tych bardziej znanych decupage, scrapbooking, filcowanie na sucho lub mokro.

Zuzanna Wójcik

Uczęszczam do klasy biologiczno – chemiczno - fizycznej. Profesjonalne pływanie trenują prawie od 4 lat i jestem na jego punkcie zakręcona. Pierwsze spotkanie z basenem miałam w wieku 3 miesięcy. Pływać nauczyłam się stosunkowo późno, bo w drugiej klasie szkoły podstawowej. Co ciekawe moim znakiem zodiaku jest wodnik:) Na trening wstaję (codziennie!) o 4:45, ale nie przeszkadza mi to, ponieważ sam wysiłek fizyczny w wodzie wywołuje uśmiech na mojej twarzy. Trenuję u byłego mistrza olimpijskiego – Dariusza Wolnego. Dziennie przepływam średnio 6 km, co pomaga wyćwiczyć wytrzymałość i cierpliwość. Wbrew pozorom pływanie nie jest takie łatwe, jak niektórym może się wydawać. Dlaczego? Chociażby dlatego, iż trzeba być wytrwałym oraz mieć mentalność mistrza, co nie jest łatwe.

Agnieszka Bujak

Jestem Agnieszka po prostu Aga. Chodzę do klasy dwujęzycznej. Teraz już wiem, że bardzo lubię przedmioty ścisłe i zapewne w tym kierunku będę się starała rozwijać w przyszłości. Należę do ZHP i tam głównie mam przyjaciół. Działam w szkolnym wolontariacie w ramach, którego podejmuję się różnych działań m.in. jestem odpowiedzialna w mojej klasie za „adopcję na odległość”. Moja pasja to poezja (szczególnie K.K.Baczyńskiego). Sama też pisuję wiersze. Ponieważ są tu prezentowane moje prace plastyczne, chciałabym, żebyście wiedzieli, że podziwiam malarstwo Salwatora Dali.

Wiktoria Pluta

Barbara Ruta

W wolnym czasie chętnie rysuję, maluję i tworzę sztukę. Jest to moja pasja i lubię się tym zajmować. Najczęściej rysuję ołówkiem.

Paulina Odolczyk

W wolnych chwilach lubię rysować. Jest to moja pasja. Najchętniej maluję zwierzęta fantastyczne, na przykład smoki. Rysunki wykonuję ołówkiem i kredkami.

Daniel Wójtowicz

Jestem uczniem klasy matematyczno – fizycznej, moją pasją są gry logiczne takie jak sudoku, czy szachy. Lubię również rysować i rozwiązywać łamigłówki matematyczne. Wbrew pozorom moje prace nie są przypadkowe, ale wynikły z wielokrotnych obliczeń geometrycznych, dzięki którym obiekty, które rysowałem, zostały ułożone zgodnie z wymyślonym przez mnie systemem liczb pierwszych. Tak naprawdę rysowanie jest jedynie skutkiem ubocznym moich zamiłowań matematycznych.

Aleksandra Miernik

Interesuję się fotografią oraz trenuję w klubie lekkoatletykę. Rysować zaczęłam w roku 2012. Zazwyczaj rysuję ołówkiem lub kredkami. Najczęściej na rysunkach przedstawiam twarze lub postacie. Na razie rysuję tylko amatorsko i dla przyjemności, ale chcę w przyszłości zająć się tym na poważnie.

Michał Olejniczak

Jestem uczniem klasy matematyczno - fizycznej. Od siódmego roku życia trenuję koszykówkę w Wojskowym Klubie Sportowym Śląsk Wrocław. Gram na pozycji rozgrywającego z numerem cztery. Z drużyną startuję w turniejach międzynarodowych i ogólnokrajowych. Moim idolem jest Allen Iverson i mój starszy brat, który uprawia koszykówkę do dzisiaj. To właśnie on zaszczepił mi zainteresowanie tą dyscypliną sportu.

Julia Smolicz

Jedną z wielu moich pasji jest szkicowanie. Wszystkiego uczyłam się metodą prób i błędów. Moje prace powstają w wolnym czasie, kiedy mam natchnienie. Oprócz tego uczęszczam na zajęcia z tańca współczesnego i hip-hopu., uwielbiam też pływać i podróżować.

Agata Konefeld

Jedną z moich pasji jest rysunek. Najczęściej rysuję postacie z mangi oraz postacie animowane. Jestem samoukiem, nigdy nie chodziłam na zajęcia z rysunku. Moim kolejnym hobby jest muzyka. W wolnych chwilach tańczę taniec nowoczesny i gram na gitarze. W przyszłości planuję założyć z przyjaciółką zespół rockowy.

Ola Muciek

Uwielbiam rysować, malować oraz szkicować. Mam też inne pasje. Chętnie piszę wiersze, śpiewam i gram na gitarze. Lubię poznawać ludzi i jestem otwarta na nowe znajomości.

Joanna Mielniczuk

Jedną z moich pasji jest taniec. Od czterech lat trenuję w zespole Zgraja Wrocław. Tańczę hip hop, disco dalece, klasykę, akrobatykę, a w przeszłości trenowałam także taniec towarzyski. Tańczę w formacji razem z koleżankami z grupy, a ostatnio także solo – disco dance i hip hop. Moim ostatnim i największym sukcesem jest dwukrotne zajęcie I miejsca właśnie w tych kategoriach na Otwartym Grad Prix Polski. Nasz zespół, Zgraja, już dwa lata z rzędu startuje na Mistrzostwach Świata w wielu kategoriach. Na naszym koncie znajduje się już wiele tytułów mistrza i wicemistrza tańca.

Piotr Szlachcic

Żeglarstwo wyczynowe trenuję od najmłodszych lat. Swoją przygodę rozpocząłem od łódki Optimist. W przyszłości planuję przejście na klasę olimpijską i może zdobędę kwalifikację i pojadę na Igrzyska Olimpijskie. Moim największym osiągnięciem jest zdobycie tytułu Mistrza Europy w klasie Cadet.

Aleksandra Gromadowska

Od lat staram się łączyć dwie z moich największych pasji: siatkówkę i działania twórcze w pracowni plastycznej (przy świetlicy środowiskowej). Rysuję, maluję, zdobię przedmioty techniką decoupage, tworzę dekoracje świąteczne. Jako reprezentantka Polski w piłce siatkowej, od dwóch lat, mam dużo więcej obowiązków, dlatego wolny czas w tygodniu dzielę bardzo skrupulatnie, aby starczyło go jeszcze na godzinkę hiszpańskiego i dobrą książkę.

Jan Oleksy

Jestem uczniem klasy matematyczno - fizycznej i te przedmioty lubię najbardziej. Poza szkołą trenuję Taekwon-do, gram na trąbce w szkole muzycznej. Nie wyobraża sobie życia bez sportu i muzyki, bo towarzyszą mi od najmłodszych lat.

Dorota Malinowska

Rysunek jest moim hobby od 8 roku życia. Rysuję wszystko, co podsunie mi wyobraźnia lub to, co mi się spodoba. Często czerpię pomysły z przeczytanych książek. W wolnym czasie gram na gitarze i czytam książki science-fiction, fantasy. Swoją przyszłość wiążę z medycyną.

Aleksandra Łazowska

Jeździectwo to moja pasja i styl życia. Jeżdżę od ośmiu lat, od półtora roku na własnym koniu. Pewnie dlatego te zwierzaki często goszczą na moich rysunkach.

Małgorzata Morawska

Jestem uczennicą klasy matematyczno - fizycznej. Interesuję się malarstwem, a w szczególności sztuką nowoczesną. Od kilku lat trenuję sztukę walki - kendo.

Aleksandra Becla

Marta Witkowska

Zaczęłam rysować „na poważnie” w wieku 9 lat. Rysunek to moje hobby. Mam też inne pasje, takie jak fotografia czy pieczenie. Poza rysunkiem interesuję się matematyką i architekturą.

Zofia Flaczyńska

Jestem uczennicą klasy matematyczno-fizycznej, o zacięciu humanistycznym. Wielką miłośniczką twórczości J.R.R. Tolkiena, a swoją sympatię do Śródziemna, prezentuję w pracach plastycznych. Jestem współzałożycielką Szkolnego Stowarzyszenia Miłośników Twórczości Tolkiena „Liga Maedhrosa”. Wieczorami lubię posłuchać muzyki filmowej, lub o nieco mocniejszych brzmieniach. W nocy natomiast fascynują mnie gwiazdy, usłane na ciemnym nieboskłonie, które rozbłyskują na wszystkie strony.

Natalia Kierakowicz

Od ośmiu lat chodzę do Szkoły Muzycznej II stopnia na Podwalu - gram na skrzypcach barokowych. Jeżdżę konno, trenuję ujeżdżanie. Bardzo lubię konie, dlatego tak często występują na moich rysunkach.

Michał Biernat

Należę do osób, które mają sto pomysłów na minutę, ale niestety nie zawsze czas pozwala mi na ich realizację. W wolnych chwilach zajmuję się modelarstwem - wymyślam, a potem sklejam modele na podstawie autorskich pomysłów. Architektura, budynki i modele to moja pasja. Wiele radości sprawia mi również rysowanie portretów, gdyż każda osoba jest wyjątkowa i zawsze jest to niepowtarzalne wyzwanie.

Anna Biadasiewicz

Fotografia to jedno z moich ulubionych zajęć. Najbardziej lubię w niej szukania innego kąta patrzenia, co pomaga mi znajdywać rzeczy, na które inaczej nie zwróciłabym uwagi.